Makarská riviéra

Makarská riviéra je součástí Střední Dalmácie. Na severu začíná u městečka Brela přes Baška Voda, Promajna, Krvavica, Bratuš, Makarska, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Brist a na jihu končí u městečka Gradac.Chorvatsko má jedno z nekdelších pobřeží a to je Makarská riviéra dlouhá necelých 70 km. Nad pobřežím Makarské riviéry se vypíná velkolepé překrásně bíle zářící pohoří Biokovo, které svými úpatími chrání vesničky  na jeho úbočích a při pobřeží turistická místa. Z města Makarska, které nabízí nesčetné množství ubytování, je nejlepší přístup k tomuto pohoří.

Z jihovýchodní části se po pevnině na Makarskou riviéru dostaneme od Ploče přes Bačinská jezera a přibližně po 12km vjedeme do prvního městečka zvaného Gradac na jihu Makarské riviéry.

Ze severozápadní části se na Makarskou riviéru příjíždí ze směru města Omiše a dále silnice z vnitrozemí od Šestanovca.

Dojemným a romantickým zážitkem je příjezd přes Biokovo od města Vrgorac ve vnitrozemí, když se po skalnatém Biokovu otevře neopakovatelný pohled na Makarskou riviéru v celé její kráse, a to od městeček Drašnice, Podgora, přes Tučepi, Makarska, Brelu až do Splitu, na ostrovy Brač, Hvar, Korčulu a poloostrov Pelječac.

Ať přijedeme na Makarskou riviéru z jakéhokoli směru, autem, autobusem či lodí, celkový pohled na tuto scenérii pobřeží moře, pohoří a přístaviště, zanechá snad u každého návštěvníka nezapomenutelný uklidňující a povznášející zážitek.

[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz