Počasí - Chorvatsko

Podnebí ve státě Chorvatsko je typicky středomořského rázu. Mírné a krátké zimy a dlouhá a teplá léta. Nejteplejšími měsíci na pobřeží je červenec a srpen, kdy denní teploty mohou dosáhnout ve stínu přes 33C a noční neklesají pod 24C. Teploty na podzim bývají vyšší než na jaře, totéž platí i o teplotě vody. Co se týče vodních srážek, tak mezi nejsušší měsíce patří červenec a srpen, někdy i září. Nejvíce dešťových srážek spadne v listopadu a prosinci, na jaře v březnu a dubnu. Sníh je na pobřeží výjimkou. Jadranské pobřeží je známé dlouhou dobou slunečního svitu. V letních měsících dosahuje až 11 hodin.

 • Větry Jadranu
  Pobřežní oblast Chorvatska je známá četnými větry:

  Bóra – je nejznámější chladný vítr, patří mezi méně příjemné větry, je silný a nárazový, často mívá sílu orkánu.Vane ze severu z pevniny na moře a velmi často mění směr. Na otevřeném moři vytváří vlny, které mohou dosahovat výšky až 3,5m. Vyskytuje se zejména v letních měsících.

  Jugo- přináší sebou dusno, mraky, vlhkost v ovzduší, déšť a někdy i zrnka písku. Tento vítr není nárazový ,vyznačuje se velkou rychlostí,může dosáhnout síly vichřice. V létě vane dva až čtyři dny. Hladina moře se zvedá, vlny jsou dlouhé až 4m vysoké. Jugo vane od Afriky, ve vzduchu způsobuje velkou koncentraci soli a jodu, bývá proto velmi ozdravný.

  Mistral- je slabý příjemný vítr, který netrvá dlouho. Nepřináší velké vlny. Je to severozápadní vítr vanoucí od jara do začátku podzimu a většinou přináší krásné počasí. Vhodný pro jachtaře i windsurfing.

  Nevera- silný západní vítr provázený letními bouřkami, který přináší tolik očekávané ochlazení za dlouhých veder.
[Úvod] [O nás] [Kontakty] [Ochr. os. údajů] [Chorvatsko] [Informace] [Jadran] [Počasí] [Historie] [Na cesty] [Fotogalerie] [Riviera Omiš] [Makarská riviera] [Makarska město] [Veliko Brdo] [Igrane] [Živogošće] [Drvenik] [Gradac] [Pelješac] [Brač] [UBYTOVÁNÍ] [RECENZE] [Dotazy] [AKCE a novinky] [Domky k pronájmu]

2014 (c) Makarska - nejen v létě
Všechna práva vyhrazena

 

www.vasepcambulance.cz